Mistrzostwo "głównego" sędziego - Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
 
 
Nawigacja
Tenis stołowy

Forum

2 liga

3 liga

4 liga zach�d

5 liga Gr.A Krak�w

5 liga Gr.B Krak�w

Video

Szukaj

Kategorie Newsów
Archiwum Newsów
Mapa Serwisu

Kontakt
Statystyki strony
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
WITAMY:
yqWymoreHallwachskv
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 63169

Super Administratorzy: 2
Administratorzy: 6
Użytkownicy: 63161

Użytkownicy Online:

Blady 1 tydzień
Marthinus 1 tydzień
losfer 1 tydzień
doktorek 1 tydzień
FilipU 3 tygodni

Go¶ci Online: 10

Twoje IP to: 54.196.26.1

Kategorie Forum 46
Wątki na Forum 689
Posty na Forum 2163
Komentarzy 4580
Księga Go¶ci
Newsy 1355
Artykuły 19
Foto Albumy 17
Zdjęcia w Albumach 263
¶ciagniętych plików 22
Kategorie Downloads 3
Ciekawe Strony 9
Postów w Shoutbox 6626
Ostatnio Widziani
Blady 1 tydzień
Marthinus 1 tydzień
losfer 1 tydzień
doktorek 1 tydzień
FilipU 3 tygodni
Mamasita 5 tygodni
Janosik 5 tygodni
tomekjez13 tygodni
alek14 tygodni
BOCHMAR21 tygodni
Ostatnie aktywne Tematy
W±tek Odpowiedzi Ostatni Post
Punktacja po 6 turniejach 0 losfer 09-10-2018 09:14
Punktacja po 5 turniejach 0 losfer 02-10-2018 07:02
Punktacja po 4 turniejach 0 losfer 25-09-2018 08:07
Punktacja po 2 turniejach 0 losfer 12-09-2018 21:20
Punktacja po 14 turniejach 0 losfer 22-08-2018 08:22
PustaMiska - akcja charytatywna
Mistrzostwo "głównego" sędziego
Turnieje Tenis StołowyOrganizacja bardzo dobra, o czasie, losowanie (byłem przy nim obecny) jak najbardziej sprawiedliwe, sprawne puszczanie kolejnych pojedynków. Teraz sprawa która zajęła mi czas przez niemal całe mistrzostwa. Przed gr± w drugiej rundzie zamieniłem parę słów z koleg± Berdyszem ponieważ niespodziewanie ograł Ry¶ka Sarnę. Po krótkiej rozmowie powiedziałem Markowi Strzałce że go¶ć gra chyba niedopuszczonym czopem, takie odniosłem wrażenie. Doszło do drugiej rundy, ogl±dn±łem z grubsza rakietkę i pełen podejrzeń przyst±pili¶my do gry. Po kilku punktach ze 100% pewno¶ci± stwierdziłem że na pewno jest to czop kombinowany, czyli „stary doktor” z odciętym paskiem i przyklejonym od jakiego¶ Chinola. Po chwili dyskusji go¶ć nie zaprzeczał, że gra czym¶, co było legalne rok temu, argumentuj±c to, że nie gramy o złote gacie. Po pierwszym secie udałem się do stolika sędziowskiego zgłaszaj±c że przeciwnik gra wycofanym czopem (przed meczem mogłem tylko się domy¶lać). I tu zaczyna się rola Swędzioła, zacz±ł od ironicznego u¶mieszku, że niby nic wielkiego się nie dzieje i żeby¶my grali a po meczu zadecyduj±. Żeby nie pisać powie¶ci przejdę do tego iż wspomniany pojedynek przegrałem, z powodu czopa? z własnej niemocy? kunsztu przeciwnika?
Po grze sędzia główny (w takiej wówczas występował roli) do mojego protestu doł±czyło się kilka osób, z którymi nie chciał rozmawiać, a nawet wręcz wyprosił ich z podium sędziowskiego. Wspomniany sędzia przepytał Berdysza Mariana lub Mariusza (nie jestem pewien imienia) który nie próbował udawać że gra „dobrym czopem” i po kolejnej naszej rozmowie Swędzioł o¶wiadczył mi iż On podejmuje decyzje że może grać tym czopem mimo ewidentnej sprzeczno¶ci z przepisami, argumentuj±c że dopuszczaj± do gry zawodników w spodniach od dresu, w butach z czarn± podeszw± to i taki szczegół jak gra wycofanym czopem nie ma znaczenia. Od tego momentu go¶ć już na pewno mnie nie lubi bo po namowach Podwawelczyków i Marka Wróblewskiego złożyłem oficjalny protest. Jak zaczęła się czę¶ć bardziej oficjalna czyli protest na pi¶mie okazało się że Henryk Swędzioł nie jest głównym sędzi± tylko jego żona, która udawała że nie słyszy wszystkich dyskusji odbywaj±cych się metr od Niej, i nie zabrała żadnego głosu, ja nie ¶wiadom tego zbędnie dyskutowałem z Nim. Pomimo tłumaczenia że podejmuj±c tak± decyzje ma w nosie listy dopuszczonych okładzin przez ITTF co za tym idzie PZTS i KOSZT nie zmienił zdania. W pewnym momencie wspomniany sędzia zabrn±ł tak daleko że nie umiał się wycofać z twarz±. Poinformował mnie że protest mam napisać do Miejskiego O¶rodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Jak już miał namalowany protest stwierdził że to nie do niego tylko do dyrektora wspomnianego O¶rodka. Dyrektor, bardzo miły facet przyj±ł papier tylko to nie do niego z pretensjami bo On jest od tego żeby ¶wiatło z okien nie ¶wieciło po oczach i temu podobnych spraw. Ponieważ zrobił się dym to następny mecz Mariusz Bochenek wygrał walkowerem stwierdzaj±c to samo co ja dwie godziny wcze¶niej, że czop jest nielegalny i wówczas kolega Berdysz został nie dopuszczony do gry. Jest to już całkowitym nieporozumieniem, zaprzeczenie samemu sobie przez sędziego. Na koniec imprezy dostał kilka gwizdów (mowa cały czas o Swędziole) z trybun gdy przy ceremonii wręczania nagród Ry¶kowi Sarnie skomentował to tak: „brawa za sportow± walkę i nie składanie protestów”.
Je¶li kto¶ ma sprzęt który jest nie dopuszczony obecnie do gry ¶miało do Olkusza, tam Henryk Swędzioł pozwoli wam grać (przynajmniej na pocz±tku) czym kto chce.
Jeszcze cytat z komunikatu organizacyjnego mistrzostw:
2. Organizator:
Miejski O¶rodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu na zlecenie Krakowskiego Okręgowego Zwi±zku
Tenisa Stołowego w Krakowie.”
„11. Komisja sędziowska:
Sędziego Głównego Mistrzostw wyznaczy i opłaci Krakowski Okręgowy Zwi±zek Tenisa
Stołowego w Krakowie.
Pozostałych sędziów wyznaczy i opłaci Miejski O¶rodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu
spo¶ród osób, które ukończyły ostatnio kurs sędziowski w Olkuszu.”

Całkiem możliwe że poci±gnę sprawę dalej (gorzej z czasem) i złoże wspomniany protest do KOZTSu, bo następne mistrzostwa dopiero za rok.
Komentarze
czkamyk dnia kwiecień 05 2009 17:46:56
W kobietach w 1 kategorii wygrała Ela Pieczarkowska YMCA Kraków
w 2 kategorii Jola Szatko-Nowak przed Dorot± Nowack±.Wszystkie grały między sob±.
Szkoda że nie było Mariana K. jako głównego smiley
Szkoda że nie słyszeli¶cie jak się "chwalił" przez telefon że miał grać w finale ale go sędziowie nie dopu¶cili i nie wie dlaczego smiley
Z drugiej strony skoro facet przyznał się że grał cały sezon tak± gum± to może zwi±zek wpakuje całej drużynie walkowery we wszystkich meczach 3 ligi w jakich grał?!
Cóż sarna zawsze będzie sarn±, a musiał znaleĽć się jaki¶ JELEŃ(doktorek) co zrobi aferę z byle czego.Facet cały sezon gra takim sprzętem a tu na jakich¶ mistrzostwach weteranów robi się aferę.Przecież inni wygrywaj± takie turnieje ewidentnie serwuj±c z ręki i nikt nie robi z tego problemusmiley
Z rado¶ci± było patrzeć na opiekę medyczn±, która tylko w Olkuszu zawsze jest podczas zawodów, w Krakowie bowiem zawsze można zadzwonić na pogotowie smiley
Mimo wszystko trzeba się cieszyć że s± takie osoby jak Heniu Swędzioł, który organizuje takie zawody, bo na "naszych" działaczy nie ma co liczyć, choć już wiele razy sugerowali¶my by zorganizowali jak nie M.P. Weteranów to chociażby OTK Weteranów.
bialy dnia kwiecień 05 2009 18:03:17
czkamyk : kto serwuje z reki ;>
BOCHMAR dnia kwiecień 05 2009 18:16:02
Podpisuję się pod słowami Doktorka-byłem ,widziałem i słyszałem!!!
Po złożeniu przeze mnie protestu - na moje pytanie dlaczego nie uznał wcze¶niej protestu Doktorka odparł z u¶miechem,że Jacek złożył go (protest) już podczas gry a nie tak jak ja przed pojedynkiem!!!
lucjan dnia kwiecień 05 2009 19:28:40
Jacek mała poprawka sędzia powiedział że Sarna jako jedyny zachował się sportowo nie składaj±c protestu co też mija się z prawd± bo podpisał się pod twoim protestem
doktorek dnia kwiecień 05 2009 20:56:59
Nie mogłem przed gra złożyć protestu bo go¶ć nie miał okładziny z napisem dr.neubauer super blok lub bumerang (sprawa oczywista czym gra), tylko wycięty pasek z nazw± i wstawiony inny "legalny". Nie będę odrywał gumy przeciwnikowi nie maj±c pewno¶ci że tak jest, a nóż bym się mylił i wyszedł na głupka. Dopiero podczas gry upewniłem się że jest tak jak my¶lałem. Więc gadanie Swędzioła że nie złożyłem protestu przed gr± nie jest żadnym agrumentem bo facet oszukiwał wycinaj±c nazwe. Możliwe że tak jak z klejeniem, można zweryfikować rakietke przed meczem, podczas meczu, jak i po zakończeniu gry. Przed meczem żółta kartka i rezerwowa rakietka, po meczu czerwona kartka. Swoj± drog± Ci którzy dyskutowali ze mn± po wprowwadzeniu nowych okładzin wiedz± że nie zrobiłem takiego numeru z wicinaniem paska bo zapadł bym się pod klepki parkietu ze wstydu jak by wyszło to na jaw.
alien dnia kwiecień 05 2009 21:20:29
lucjan: je¶li sędzia tak powiedział jak napisałe¶ - to sprawę trzeba poci±gn±ć znacznie dalej niż tylko do protestu. Bo je¶li sędzia uważa, że jawne oszustwo jest jedynym słusznym sportowym zachowaniem - to ja gratuluje kolesiowi postawy moralnej.

Tenis stołowy na poziomie WTK , OTK czy liga - jest czynno¶ci± , w której zawodnicy konkuruj± na do¶ć jasno okre¶lonych zasadach. Każde złamanie tych zasad - powinno poci±gać za sob± konsekwencje. W szczególno¶ci OSZUSTWO.
Szczególnie w sporcie, a na poziomie tym nieco dalszym od profesjonalizmu komercyjnego jeszcze bardziej dobitnie powinno się wypalać ogniem i żelazem wszelkie rzeczy , które odbieraj± sportowi jego ducha czystego współzawodnictwa.
Je¶li umówili¶my się, że gramy 40mm piłeczk±, takimi okładzinami jakie s± wymienione , bez klejenia ( a każdy kto chce grać w turniejach organizowanych przez ITTF a za tym PZTS a za tym OZTS czy RZTS musi te warunki akceptować - ewentualnie może nie grać w tych tudniejach - nikt go nie zmusza ) to tak wła¶nie grajmy.
Po takim numerze jaki wykonał Pan Berdysz( podrabianie okładziny - czyli całkowicie ¶wiadome oszustwo ) powinien być wniosek wobec niego dyscyplinarny - zawieszenie na rok czy pół roku czy ile¶ tam ( nie znam zapisów statutu - jakie s± kary przewidziane )
a Pan sędzia - który z tego co pisze doktorek , to starał się ukryć oszustwo - jako sędzia powinien być zdyskwalifikowany dożywotnio.
Sędzia ma rozstrzygać spory między zawodnikami - i trzymać się przepisów, a nie trzymać jednej ze stron. Dokładnie takie wnioski bym na twoim miejscu Doktorek napisał.

Przy okazji tej sytuacji - chciałbym się zapytać zwi±zek ( nasz okręgowy czy też główny ) - co do jasnej cholery z egzekwowaniem zakazu klejenia ? Bo to jest swoista kpina - jak połowa zawodników klei sobie ile chce i ¶mieje się z reszty "idiotów" którzy dostosowali się do przepisów. Każdy z nas wie - że jak będzie grało ze sob± dwóch zawodników równorzędnych i jeden będzie grał po staremu na kleju a drugi po nowemu - to jest praktycznie po meczu. Daje to zawodnikom klej±cym po kilka punktów na set przewagi - także tylko i wył±cznie dlatego, że oszukuj±.
Albo należy się z tych przepisów wycofać, albo znaleĽć sposób na ich rygorystyczne przestrzeganie. Maszynki powinny być na każdym meczu. To że s± tuningi które maszynki nie wykrywaj± - no trudno - może kiedy¶ będ± lepsze maszynki, które wykryj±. Narazie jednak - powinno się bezwzględnie egzekwować przepisy - albo je¶li nie jest się w stanie ich egzekwować - to tzreba się wycofać.
alien dnia kwiecień 05 2009 21:25:41
Drogi zwi±zku: parafrazuj±c klasyka - czyli Pani± Nelly R. : " Kochany zwi±zku - stoicie w rozkroku :-)" a wtedy zawsze kto¶ może zrobić "klimzi klimzi klimzi"
ozzy dnia kwiecień 06 2009 10:45:57
1. Rakietkę można zakwestionować w każdym momencie.gry.
2. Sędzia główny MUSIAŁ podj±ć decyzję o natychmiastowym ukaraniu delikwenta czerwon± kart±, co automatycznie wyklucza go z turnieju.
3. Doktorku gor±co Cię namawiam na złożenie protestu do WGiD KOZTS - postaram się żeby ta sprawa tam nie utonęła.
Alien co do zakazu klejenia to jest tylko kwestia moralno¶ci, uczciwo¶ci i przyzwoito¶ci zawodników, którzy sami powinni się dostosować.
Oczywi¶cie PZTS czy KOZTS może wprowadzić obowi±zek posiadania przez gospodarza meczu maszynki + oczywi¶cie na każdym meczu sędzia z uprawnieniami, ale spowoduje to gigantyczne koszty dla klubów, w±tpię żeby taki pomysł udało się przeforsować.
Sędziowie i obowi±zkowe maszynki w 5 lidze,
jako¶ tego nie widze smiley
doktorek dnia kwiecień 06 2009 11:02:39
W tym momencie wysłałem poczt± elektroniczn± do czterech osób z KOZTSu
alien dnia kwiecień 06 2009 12:47:01
ozzy: ten tego ten - dwa razy w tym roku widziałem maszynkę.
Może nie w 5 lidze - ale w 1 i 2 to powinien byc obowi±zek klubu ( nie oszukujmy się - że dla drużyny z 2 ligi , wydatek rzędy 800zł zatrzęsie budżetem ? A je¶li tak by było - to w ci±gu roku pewnie z połowę meczy z 3 ligi mogłoby kontrolowane być także - co by zamknęło temat jak sie widzi. Teraz - jak od ¶więta jest na 1 lidze , na 2 lidze jeszcze nie słyszałem żeby była , na WTK-u też nie widziałem - to coraz więcej osób spowrotem klei.
O jakiej moralno¶ci można tutaj mówić ? jak kilka osób klei , wygrało pare partii, to Ci co przegrali zeĽlili się, że nic się z tym nie da zrobić - więc żeby wyrównać szanse, też zaczynaj± kleić - i tak się nakręca spirala przemocy.
a przepis można przecież upro¶cić - czy musi to być specjalny sędzia ? Nie róbmy scen - żeby włożyć rakietke do pudełka - to na prawdę nie trzeba nadludzkich umiejętno¶ci.
Oczywi¶cie można dalej udawać że wszystko jest ok, i że ten odgłos stukotu rakietki - to z pewno¶ci± z echa wynika :-)
doktorek dnia kwiecień 07 2009 09:20:31
pełne wyniki MMW:
Kobiety 40-49 lat (ur. 1960-1969)

1 Szatko-Nowak Jolanta KS „BRONOWIANKA” Kraków
2 Nowacka Dorota KS „BRONOWIANKA” Kraków
Kobiety 50-59 lat (ur. 1950-1959)
1 P ieczarkowska ElŜbieta ZMCH „YMCA” Kraków
Mężczyźni 40-49 lat (ur. 1960-1969)
1 Świrk Robert UKS „POLFIN” Oświęcim
2 Bochenek Mariusz OSKiR „PODWAWELSKI” Kraków
3 Sarna Ryszard UKS „POLFIN” Oświęcim
4 Sobczak Krzysztof KS „SPEKTRUM” Słopnice
5-6 Berdysz Mariusz MKS „RADOŚĆ” Gorlice smiley
5-6 Piechowicz Marek MKS „RADOŚĆ” Gorlice
7-8 Strzałka Marek OSKiR”PODWAWELSKI” Kraków
7-8 Skalda Jacek OSKiR„PODWAWELSKI” Kraków
9-12 Nogaś Mirosław UKS „SOKÓŁ” śabno
9-12 Biesaga Marek ZMCH „YMCA” Kraków
9-12 Swaczyna Tadeusz Bogumiłowice
9-12 Gęgotek Mieczysław Sułoszowa
13-15 Nowak Stanisław UKS „SOKÓŁ” śabno
13-15 Glanowski Waldemar Klucze
13-15 Wielgosz Mirosław PKS „OPOKA” Trzebinia
Mężczyźni 50-59 lat (ur. 1950-1959)
1 Rygiel Wiesław Kraków
2 Moskała Ryszard UKS „POLFIN” Oświęcim
3 Urbański Adam KS „SPEKTRUM” Słopnice
4 Opioła Tomasz UKS „SOKÓŁ” śabno
5-6 Kurdziel Stanisław Kraków
5-6 Łysak Franciszek LibiąŜ
7-8 Mróz Marek MKS „RADOŚĆ” Gorlice
7-8 Janik Roman KS „CONTRA 06” Kraków
9-12 Pitaś Marian UKS „SOKÓŁ” śabno
9-12 Kacik Lucjan Kraków
9-12 Woźniak Ryszard ZMCH „YMCA” Kraków
9-12 Kowalski Zdzisław ZMCH „YMCA” Kraków
13-14 Pitala Stanisław KS „TURBACZ” Mszana Dolna
13-14 Trębacz Jan KS „CONTRA 06” Kraków
Mężczyźni 60-64 lat (ur.1945-1949)
1 Wróblewski Marek MKS KSOS Kraków
2 Aarne Puu KS „Cracovia” Kraków
3 Kuśnierz Ryszard OSKiR”PODWAWELSKI”Kraków
4 Czarny Roman UKS „SOKÓŁ” śabno
5-6 Drabek Kazimierz UKS „POLFIN” Oświęcim
5-6 Ciołczyk Bronisław PKS „OPOKA” Trzebinia
7-8 Grabania Zdzisław PKS „OPOKA” Trzebinia
7-8 Smolik Czesław Chrzanów
9 Dudek Adam IKS„KRÓLEWSKI BIECZ”Biecz
Mężczyźni 65-69 lat (ur. 1940-1944)
1 Pięta Piotr KS „SPEKTRUM” Słopnice
2 Szopa Tadeusz TKKF „DELFIN” Kraków
3 Wrzeszcz Leszek Chrzanów
Mężczyźni 70-74 lat (ur. 1935-1939)
1 Mryc Henryk ZMCH „YMCA” Kraków
2 Ogiegło Józef TKKF „DELFIN” Kraków
3 Górczyński Stanisław Oświęcim
4 Hnyda Adam KS „SPEKTRUM” Słopnice
5 Buczkowski Mieczysław Kraków
6 Komarów Idzi TKKF „DELFIN” Kraków
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jeste¶ jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wy¶lemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mog± dodawać posty w shoutboksie.

doktorek
08/10/2018 21:23
..wielu widziało jak losfer pokonał McGregora, czyż to nie ta sama osoba smiley

Janosik
12/09/2018 19:54
Sorki za opóźnienie

Janosik
12/09/2018 19:53
Wyniki z 3.09 1.Zalewski 2.Biały 3.Bolek 4.Mikrut. 5-6.Szczebak Lelel 7-8. Wojdyła Janik G 9-12.Wala Palczyński Wolanin Gala D 13-16. Szymoniak Gala B Nowak Bodnar 17-24 Piegza Cepil Pietrzyk

losfer
12/09/2018 08:30
O trzecie miejsce wygrał Bruzda czy Wojciaczyk? Bo nie wpiszę wyników bez tej informacji smiley

Marthinus
09/09/2018 17:12
Z przyczyn obiektywnych rozdanie nagród za dwa ostatnie topy odbędzie się nie 10 a 17 września. Turniej jutro jest oczywiście normalnie.

Archiwum