Mistrzostwo "głównego" sędziego - Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
 
 
Nawigacja
Tenis stołowy

Forum

2 liga

3 liga

4 liga zachód

5 liga Kraków

6 liga Kraków

Video

Szukaj

Kategorie Newsów
Archiwum Newsów
Mapa Serwisu

Kontakt
Statystyki strony
Klub Sportowy Podwawelski - Tenis stołowy - Turnieje Poniedziałkowe
WITAMY:
yqWymoreHallwachskv
jako nowego użytkownika.

Zarejestrowanch Uzytkowników: 63169

Super Administratorzy: 2
Administratorzy: 5
Użytkownicy: 63162

Użytkownicy Online:

Marthinus15:57:19
Blady15:59:13
tomekjez 5 dni
losfer 6 dni
alek 1 tydzień

Gości Online: 6

Twoje IP to: 54.224.2.123

Kategorie Forum 46
Wštki na Forum 676
Posty na Forum 2150
Komentarzy 4577
Księga Gości
Newsy 1340
Artykuły 19
Foto Albumy 17
Zdjęcia w Albumach 263
ściagniętych plików 22
Kategorie Downloads 3
Ciekawe Strony 9
Postów w Shoutbox 6615
Ostatnio Widziani
Marthinus15:57:19
Blady15:59:13
tomekjez 5 dni
losfer 6 dni
alek 1 tydzień
BOCHMAR 8 tygodni
FilipU 9 tygodni
Holly13 tygodni
Mamasita21 tygodni
Janosik27 tygodni
Ostatnie aktywne Tematy
Wątek Odpowiedzi Ostatni Post
Punktacja po 3 turniejach 0 losfer 14-07-2018 18:17
Punktacja po 2 turniejach 0 losfer 13-07-2018 16:50
Punktacja po 15 turniejach 0 losfer 20-06-2018 17:23
TOP 12 wiosna 2018 0 losfer 16-06-2018 10:48
Punktacja po 14 turniejach 0 losfer 16-06-2018 10:39
PustaMiska - akcja charytatywna
Mistrzostwo "głównego" sędziego
Turnieje Tenis StołowyOrganizacja bardzo dobra, o czasie, losowanie (byłem przy nim obecny) jak najbardziej sprawiedliwe, sprawne puszczanie kolejnych pojedynków. Teraz sprawa która zajęła mi czas przez niemal całe mistrzostwa. Przed grą w drugiej rundzie zamieniłem parę słów z kolegą Berdyszem ponieważ niespodziewanie ograł Ryśka Sarnę. Po krótkiej rozmowie powiedziałem Markowi Strzałce że gość gra chyba niedopuszczonym czopem, takie odniosłem wrażenie. Doszło do drugiej rundy, oglądnąłem z grubsza rakietkę i pełen podejrzeń przystąpiliśmy do gry. Po kilku punktach ze 100% pewnością stwierdziłem że na pewno jest to czop kombinowany, czyli „stary doktor” z odciętym paskiem i przyklejonym od jakiegoś Chinola. Po chwili dyskusji gość nie zaprzeczał, że gra czymś, co było legalne rok temu, argumentując to, że nie gramy o złote gacie. Po pierwszym secie udałem się do stolika sędziowskiego zgłaszając że przeciwnik gra wycofanym czopem (przed meczem mogłem tylko się domyślać). I tu zaczyna się rola Swędzioła, zaczął od ironicznego uśmieszku, że niby nic wielkiego się nie dzieje i żebyśmy grali a po meczu zadecydują. Żeby nie pisać powieści przejdę do tego iż wspomniany pojedynek przegrałem, z powodu czopa? z własnej niemocy? kunsztu przeciwnika?
Po grze sędzia główny (w takiej wówczas występował roli) do mojego protestu dołączyło się kilka osób, z którymi nie chciał rozmawiać, a nawet wręcz wyprosił ich z podium sędziowskiego. Wspomniany sędzia przepytał Berdysza Mariana lub Mariusza (nie jestem pewien imienia) który nie próbował udawać że gra „dobrym czopem” i po kolejnej naszej rozmowie Swędzioł oświadczył mi iż On podejmuje decyzje że może grać tym czopem mimo ewidentnej sprzeczności z przepisami, argumentując że dopuszczają do gry zawodników w spodniach od dresu, w butach z czarną podeszwą to i taki szczegół jak gra wycofanym czopem nie ma znaczenia. Od tego momentu gość już na pewno mnie nie lubi bo po namowach Podwawelczyków i Marka Wróblewskiego złożyłem oficjalny protest. Jak zaczęła się część bardziej oficjalna czyli protest na piśmie okazało się że Henryk Swędzioł nie jest głównym sędzią tylko jego żona, która udawała że nie słyszy wszystkich dyskusji odbywających się metr od Niej, i nie zabrała żadnego głosu, ja nie świadom tego zbędnie dyskutowałem z Nim. Pomimo tłumaczenia że podejmując taką decyzje ma w nosie listy dopuszczonych okładzin przez ITTF co za tym idzie PZTS i KOSZT nie zmienił zdania. W pewnym momencie wspomniany sędzia zabrnął tak daleko że nie umiał się wycofać z twarzą. Poinformował mnie że protest mam napisać do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Jak już miał namalowany protest stwierdził że to nie do niego tylko do dyrektora wspomnianego Ośrodka. Dyrektor, bardzo miły facet przyjął papier tylko to nie do niego z pretensjami bo On jest od tego żeby światło z okien nie świeciło po oczach i temu podobnych spraw. Ponieważ zrobił się dym to następny mecz Mariusz Bochenek wygrał walkowerem stwierdzając to samo co ja dwie godziny wcześniej, że czop jest nielegalny i wówczas kolega Berdysz został nie dopuszczony do gry. Jest to już całkowitym nieporozumieniem, zaprzeczenie samemu sobie przez sędziego. Na koniec imprezy dostał kilka gwizdów (mowa cały czas o Swędziole) z trybun gdy przy ceremonii wręczania nagród Ryśkowi Sarnie skomentował to tak: „brawa za sportową walkę i nie składanie protestów”.
Jeśli ktoś ma sprzęt który jest nie dopuszczony obecnie do gry śmiało do Olkusza, tam Henryk Swędzioł pozwoli wam grać (przynajmniej na początku) czym kto chce.
Jeszcze cytat z komunikatu organizacyjnego mistrzostw:
2. Organizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu na zlecenie Krakowskiego Okręgowego Związku
Tenisa Stołowego w Krakowie.”
„11. Komisja sędziowska:
Sędziego Głównego Mistrzostw wyznaczy i opłaci Krakowski Okręgowy Związek Tenisa
Stołowego w Krakowie.
Pozostałych sędziów wyznaczy i opłaci Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu
spośród osób, które ukończyły ostatnio kurs sędziowski w Olkuszu.”

Całkiem możliwe że pociągnę sprawę dalej (gorzej z czasem) i złoże wspomniany protest do KOZTSu, bo następne mistrzostwa dopiero za rok.
Komentarze
czkamyk dnia kwiecień 05 2009 17:46:56
W kobietach w 1 kategorii wygrała Ela Pieczarkowska YMCA Kraków
w 2 kategorii Jola Szatko-Nowak przed Dorotą Nowacką.Wszystkie grały między sobą.
Szkoda że nie było Mariana K. jako głównego smiley
Szkoda że nie słyszeliście jak się "chwalił" przez telefon że miał grać w finale ale go sędziowie nie dopuścili i nie wie dlaczego smiley
Z drugiej strony skoro facet przyznał się że grał cały sezon taką gumą to może związek wpakuje całej drużynie walkowery we wszystkich meczach 3 ligi w jakich grał?!
Cóż sarna zawsze będzie sarną, a musiał znaleźć się jakiś JELEŃ(doktorek) co zrobi aferę z byle czego.Facet cały sezon gra takim sprzętem a tu na jakichś mistrzostwach weteranów robi się aferę.Przecież inni wygrywają takie turnieje ewidentnie serwując z ręki i nikt nie robi z tego problemusmiley
Z radością było patrzeć na opiekę medyczną, która tylko w Olkuszu zawsze jest podczas zawodów, w Krakowie bowiem zawsze można zadzwonić na pogotowie smiley
Mimo wszystko trzeba się cieszyć że są takie osoby jak Heniu Swędzioł, który organizuje takie zawody, bo na "naszych" działaczy nie ma co liczyć, choć już wiele razy sugerowaliśmy by zorganizowali jak nie M.P. Weteranów to chociażby OTK Weteranów.
bialy dnia kwiecień 05 2009 18:03:17
czkamyk : kto serwuje z reki ;>
BOCHMAR dnia kwiecień 05 2009 18:16:02
Podpisuję się pod słowami Doktorka-byłem ,widziałem i słyszałem!!!
Po złożeniu przeze mnie protestu - na moje pytanie dlaczego nie uznał wcześniej protestu Doktorka odparł z uśmiechem,że Jacek złożył go (protest) już podczas gry a nie tak jak ja przed pojedynkiem!!!
lucjan dnia kwiecień 05 2009 19:28:40
Jacek mała poprawka sędzia powiedział że Sarna jako jedyny zachował się sportowo nie składając protestu co też mija się z prawdą bo podpisał się pod twoim protestem
doktorek dnia kwiecień 05 2009 20:56:59
Nie mogłem przed gra złożyć protestu bo gość nie miał okładziny z napisem dr.neubauer super blok lub bumerang (sprawa oczywista czym gra), tylko wycięty pasek z nazwą i wstawiony inny "legalny". Nie będę odrywał gumy przeciwnikowi nie mając pewności że tak jest, a nóż bym się mylił i wyszedł na głupka. Dopiero podczas gry upewniłem się że jest tak jak myślałem. Więc gadanie Swędzioła że nie złożyłem protestu przed grą nie jest żadnym agrumentem bo facet oszukiwał wycinając nazwe. Możliwe że tak jak z klejeniem, można zweryfikować rakietke przed meczem, podczas meczu, jak i po zakończeniu gry. Przed meczem żółta kartka i rezerwowa rakietka, po meczu czerwona kartka. Swoją drogą Ci którzy dyskutowali ze mną po wprowwadzeniu nowych okładzin wiedzą że nie zrobiłem takiego numeru z wicinaniem paska bo zapadł bym się pod klepki parkietu ze wstydu jak by wyszło to na jaw.
alien dnia kwiecień 05 2009 21:20:29
lucjan: jeśli sędzia tak powiedział jak napisałeś - to sprawę trzeba pociągnąć znacznie dalej niż tylko do protestu. Bo jeśli sędzia uważa, że jawne oszustwo jest jedynym słusznym sportowym zachowaniem - to ja gratuluje kolesiowi postawy moralnej.

Tenis stołowy na poziomie WTK , OTK czy liga - jest czynnością , w której zawodnicy konkurują na dość jasno określonych zasadach. Każde złamanie tych zasad - powinno pociągać za sobą konsekwencje. W szczególności OSZUSTWO.
Szczególnie w sporcie, a na poziomie tym nieco dalszym od profesjonalizmu komercyjnego jeszcze bardziej dobitnie powinno się wypalać ogniem i żelazem wszelkie rzeczy , które odbierają sportowi jego ducha czystego współzawodnictwa.
Jeśli umówiliśmy się, że gramy 40mm piłeczką, takimi okładzinami jakie są wymienione , bez klejenia ( a każdy kto chce grać w turniejach organizowanych przez ITTF a za tym PZTS a za tym OZTS czy RZTS musi te warunki akceptować - ewentualnie może nie grać w tych tudniejach - nikt go nie zmusza ) to tak właśnie grajmy.
Po takim numerze jaki wykonał Pan Berdysz( podrabianie okładziny - czyli całkowicie świadome oszustwo ) powinien być wniosek wobec niego dyscyplinarny - zawieszenie na rok czy pół roku czy ileś tam ( nie znam zapisów statutu - jakie są kary przewidziane )
a Pan sędzia - który z tego co pisze doktorek , to starał się ukryć oszustwo - jako sędzia powinien być zdyskwalifikowany dożywotnio.
Sędzia ma rozstrzygać spory między zawodnikami - i trzymać się przepisów, a nie trzymać jednej ze stron. Dokładnie takie wnioski bym na twoim miejscu Doktorek napisał.

Przy okazji tej sytuacji - chciałbym się zapytać związek ( nasz okręgowy czy też główny ) - co do jasnej cholery z egzekwowaniem zakazu klejenia ? Bo to jest swoista kpina - jak połowa zawodników klei sobie ile chce i śmieje się z reszty "idiotów" którzy dostosowali się do przepisów. Każdy z nas wie - że jak będzie grało ze sobą dwóch zawodników równorzędnych i jeden będzie grał po staremu na kleju a drugi po nowemu - to jest praktycznie po meczu. Daje to zawodnikom klejącym po kilka punktów na set przewagi - także tylko i wyłącznie dlatego, że oszukują.
Albo należy się z tych przepisów wycofać, albo znaleźć sposób na ich rygorystyczne przestrzeganie. Maszynki powinny być na każdym meczu. To że są tuningi które maszynki nie wykrywają - no trudno - może kiedyś będą lepsze maszynki, które wykryją. Narazie jednak - powinno się bezwzględnie egzekwować przepisy - albo jeśli nie jest się w stanie ich egzekwować - to tzreba się wycofać.
alien dnia kwiecień 05 2009 21:25:41
Drogi związku: parafrazując klasyka - czyli Panią Nelly R. : " Kochany związku - stoicie w rozkroku :-)" a wtedy zawsze ktoś może zrobić "klimzi klimzi klimzi"
ozzy dnia kwiecień 06 2009 10:45:57
1. Rakietkę można zakwestionować w każdym momencie.gry.
2. Sędzia główny MUSIAŁ podjąć decyzję o natychmiastowym ukaraniu delikwenta czerwoną kartą, co automatycznie wyklucza go z turnieju.
3. Doktorku gorąco Cię namawiam na złożenie protestu do WGiD KOZTS - postaram się żeby ta sprawa tam nie utonęła.
Alien co do zakazu klejenia to jest tylko kwestia moralności, uczciwości i przyzwoitości zawodników, którzy sami powinni się dostosować.
Oczywiście PZTS czy KOZTS może wprowadzić obowiązek posiadania przez gospodarza meczu maszynki + oczywiście na każdym meczu sędzia z uprawnieniami, ale spowoduje to gigantyczne koszty dla klubów, wątpię żeby taki pomysł udało się przeforsować.
Sędziowie i obowiązkowe maszynki w 5 lidze,
jakoś tego nie widze smiley
doktorek dnia kwiecień 06 2009 11:02:39
W tym momencie wysłałem pocztą elektroniczną do czterech osób z KOZTSu
alien dnia kwiecień 06 2009 12:47:01
ozzy: ten tego ten - dwa razy w tym roku widziałem maszynkę.
Może nie w 5 lidze - ale w 1 i 2 to powinien byc obowiązek klubu ( nie oszukujmy się - że dla drużyny z 2 ligi , wydatek rzędy 800zł zatrzęsie budżetem ? A jeśli tak by było - to w ciągu roku pewnie z połowę meczy z 3 ligi mogłoby kontrolowane być także - co by zamknęło temat jak sie widzi. Teraz - jak od święta jest na 1 lidze , na 2 lidze jeszcze nie słyszałem żeby była , na WTK-u też nie widziałem - to coraz więcej osób spowrotem klei.
O jakiej moralności można tutaj mówić ? jak kilka osób klei , wygrało pare partii, to Ci co przegrali zeźlili się, że nic się z tym nie da zrobić - więc żeby wyrównać szanse, też zaczynają kleić - i tak się nakręca spirala przemocy.
a przepis można przecież uprościć - czy musi to być specjalny sędzia ? Nie róbmy scen - żeby włożyć rakietke do pudełka - to na prawdę nie trzeba nadludzkich umiejętności.
Oczywiście można dalej udawać że wszystko jest ok, i że ten odgłos stukotu rakietki - to z pewnością z echa wynika :-)
doktorek dnia kwiecień 07 2009 09:20:31
pełne wyniki MMW:
Kobiety 40-49 lat (ur. 1960-1969)

1 Szatko-Nowak Jolanta KS „BRONOWIANKA” Kraków
2 Nowacka Dorota KS „BRONOWIANKA” Kraków
Kobiety 50-59 lat (ur. 1950-1959)
1 P ieczarkowska ElŜbieta ZMCH „YMCA” Kraków
MężczyŸni 40-49 lat (ur. 1960-1969)
1 Œwirk Robert UKS „POLFIN” Oœwięcim
2 Bochenek Mariusz OSKiR „PODWAWELSKI” Kraków
3 Sarna Ryszard UKS „POLFIN” Oœwięcim
4 Sobczak Krzysztof KS „SPEKTRUM” Słopnice
5-6 Berdysz Mariusz MKS „RADOŒĆ” Gorlice smiley
5-6 Piechowicz Marek MKS „RADOŒĆ” Gorlice
7-8 Strzałka Marek OSKiR”PODWAWELSKI” Kraków
7-8 Skalda Jacek OSKiR„PODWAWELSKI” Kraków
9-12 Nogaœ Mirosław UKS „SOKÓŁ” œabno
9-12 Biesaga Marek ZMCH „YMCA” Kraków
9-12 Swaczyna Tadeusz Bogumiłowice
9-12 Gęgotek Mieczysław Sułoszowa
13-15 Nowak Stanisław UKS „SOKÓŁ” œabno
13-15 Glanowski Waldemar Klucze
13-15 Wielgosz Mirosław PKS „OPOKA” Trzebinia
MężczyŸni 50-59 lat (ur. 1950-1959)
1 Rygiel Wiesław Kraków
2 Moskała Ryszard UKS „POLFIN” Oœwięcim
3 Urbański Adam KS „SPEKTRUM” Słopnice
4 Opioła Tomasz UKS „SOKÓŁ” œabno
5-6 Kurdziel Stanisław Kraków
5-6 Łysak Franciszek LibišŜ
7-8 Mróz Marek MKS „RADOŒĆ” Gorlice
7-8 Janik Roman KS „CONTRA 06” Kraków
9-12 Pitaœ Marian UKS „SOKÓŁ” œabno
9-12 Kacik Lucjan Kraków
9-12 WoŸniak Ryszard ZMCH „YMCA” Kraków
9-12 Kowalski Zdzisław ZMCH „YMCA” Kraków
13-14 Pitala Stanisław KS „TURBACZ” Mszana Dolna
13-14 Trębacz Jan KS „CONTRA 06” Kraków
MężczyŸni 60-64 lat (ur.1945-1949)
1 Wróblewski Marek MKS KSOS Kraków
2 Aarne Puu KS „Cracovia” Kraków
3 Kuœnierz Ryszard OSKiR”PODWAWELSKI”Kraków
4 Czarny Roman UKS „SOKÓŁ” œabno
5-6 Drabek Kazimierz UKS „POLFIN” Oœwięcim
5-6 Ciołczyk Bronisław PKS „OPOKA” Trzebinia
7-8 Grabania Zdzisław PKS „OPOKA” Trzebinia
7-8 Smolik Czesław Chrzanów
9 Dudek Adam IKS„KRÓLEWSKI BIECZ”Biecz
MężczyŸni 65-69 lat (ur. 1940-1944)
1 Pięta Piotr KS „SPEKTRUM” Słopnice
2 Szopa Tadeusz TKKF „DELFIN” Kraków
3 Wrzeszcz Leszek Chrzanów
MężczyŸni 70-74 lat (ur. 1935-1939)
1 Mryc Henryk ZMCH „YMCA” Kraków
2 Ogiegło Józef TKKF „DELFIN” Kraków
3 Górczyński Stanisław Oœwięcim
4 Hnyda Adam KS „SPEKTRUM” Słopnice
5 Buczkowski Mieczysław Kraków
6 Komarów Idzi TKKF „DELFIN” Kraków
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Marthinus
17/07/2018 16:35
13-16 Lelek, Szczebak, Bruzda, G.Janik 17-24 Taler, Nowak, B.Gala, Wolańczyk, Sutor, Łakomy, Chłędowski, D.Gala 25-27 Zieliński, Szelest, B.Janik

Marthinus
17/07/2018 16:33
1 GĂłrecki 2 Pietrzyk 3 Piegza 4 Gdula 5-6 Morek, Dymek 7-8 Szymoniak, Bolek 9-12 Kurdziel, Wala, Wojciaczyk, Biel

Marthinus
14/07/2018 10:13
Na miejscu 9-12 w miejsce Jacka Szelesta Łukasz Bolek

Marthinus
14/07/2018 10:12
13-16 Wojdyła, Janik, Nowak, Szelest 17-22 Biesaga, Palczyński, Szymoniak, D. Gala, Kurdziel, Łakomy

Marthinus
14/07/2018 10:09
1GĂłrecki 2 Wala 3 Piegza 4 Bruzda 5-6 Gdula, Pietrzyk 7-8 Wojciaczyk, Lelek 9-12 B. Gala, Biel, Morek, Szelest

Archiwum